زیبایی و سلامت پوست

مقایسه پروفایلو و مزوفیلر برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

پروفایلو درمان جدیدی است که برای آبرسانی به پوست طراحی شده است. این روش از غلظت خاصی از هیالورونیک اسید استفاده می‌کند که بطور عمیقی به داخل پوست نفوذ کرده تا تولید کلاژن و الاستین را تسریع کند و پوست پرحجم تری بسازد. پروفایلو بجای متمرکز شدن بر یک ناحیه، بر روی پوست کل صورت کار می‌کند، بنابراین برای کسانی که در پی صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های ریز هستند و می‌خواهند ظاهر جوانتری داشته باشند گزینه فوق العاده‌ای است.

مزوفیلر جدیدترین نسل محصولات فیلر هیالورونیک اسید مشبک با کیفیت بالا است که برای رفع چین و چروک‌ها و بازگرداندن حجم صورت بکاربرده می شود. مزوفیلر دامنه‌ای از درمال فیلرهای مبتنی بر هیالورونیک اسید پیوسته است که با استفاده از تکنولوژی densiMatrix® تولید شده، که فناوری منحصر به فردی برای تضمین کسب حداکثر کیفیت، ایمنی و کارآیی عمل بالینی است.

نشانههای پیری 


گذشت زمان منجر به بروز خطوطی می شود که بتدریج به چین و چروک‌های عمیق‌تر در اطراف چشم‌ها، دهان، بین ابروها، گوشه‌های دهان و یا چین‌های لب و بینی تبدیل می‌شوند. بافت پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، بافت آن تغییر می کند (ضخیم‌تر یا نازک‌تر می‌شود) و ناهنجاری‌های سطحی (رگ‌های خونی کوچک در پوست، لکه‌های تیره) ظاهر می شوند. افزایش سن همچنین باعث بروز مشکلات دیگری مانند از دست دادن حجم لب‌ها و گونه‌ها که بر روی هارمونی زیبایی صورت تاثیر می‌گذارند می شود. اگرچه نمی‌توان از پیری جلوگیری کرد اما می‌توان با استفاده از اقدامات پزشکی که کم تهاجمی‌تر هستند و نتایج سریعتر و ماندگارتری به همراه دارند، سرعت آن را کاهش داد. یکی از این روش‌های پزشکی، فیلرهای صورت هیالورونیک اسید هستند.

چرا پوست به چیزی بیش از مرطوب کنندههای موضعی نیاز دارد؟ 


برای ساخت پوستی با خاصیت ارتجاعی بیشتر، جوان‌تر و مرطوب‌تر، لازم است که بجای استفاده از سرم‌های اسلاتر و کرم‌های سطحی به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کنیم. به این مسئله که پوست شما روزانه چقدر از بین می‌رود فکر کنید: به دلیل آرایش موضعی، شاید؟ قطعا بدلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آلاینده‌های هوا و آب و هوای خشک نیز پوست از بین می رود،‌ درست است؟ از آنجاییکه پوست اولین مانع در برابر دنیای بیرون است، برای احیای سلامتی آن به چیزی بیش از مرطوب کننده‌ها نیاز است و برای کسب نتایج موثرتر باید به لایه زیرین سطح پوست نفوذ کرد. کلاژن کلمه رایجی است که شرکت‌های تولید کننده محصولات مراقبت از پوست از آن در محصولات خود استفاده می‌کنند و اگرچه کلاژن برای شل شدن وسفتی پوست ضروری است اما مولکول‌های آن به قدری بزرگ هستند که نمی‌توانند به داخل لایه بالایی پوست نفوذ کنند. به همین نحو، هیالورونیک اسید که اصلی ترین جزء سازنده اکثر درمال فیلرهای معتبر است قادر است بیش از ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب جذب کند تا به آبرسانی پوست کمک کند. استفاده از این محصول نیز به بررسی دقیق مولکولی نیاز دارد، زیرا بسیاری از محصولات قادر نیستند وزن مولکولی مناسبی که از طریق پوست قابل جذب باشد را بدست آورند. محصولات موضعی به اندازه درمان‌‌های تزریقی قوی نیستند، اما آیا درمانی وجود دارد که کیفیت پوست و آبرسانی را بهبود دهد؟

مزوفیلر چیست؟


تزریق مزوفیلر پروسه‌ای است که در آن هیالورونیک اسید به داخل لایه‌های میانی و عمیق پوست تزریق شده و چین و چروک‌ها را پر می‌کند و به اینصورت پوست افتاده را بطور یکنواخت به سمت بالا لیفت می‌کند. مزوفیلر برای مقابله با چین و چروک‌های صورت، بهبود فرم صورت و کانتور و حجم لب توصیه می‌شود. این ژل یک ژل مونوفازیک شفاف است که منشا غیر حیوانی دارد و کاملا قابل جذب است. دامنه مزوفیلر بر اساس تکنولوژی DENSIMATRIX® که یک روش کراس لینک جدید مرتبط با فرآیند تصفیه فشرده است، مشخص می‌شود. این تکنولوژی منحصر به فرد، باعث می‌شود که پیوند عرضی زنجیره‌های ۱۰۰٪ هیالورونیک اسید، از مقاومت بهتر در برابر تخریب آنزیمی و کسب حداکثر خلوص اطمینان حاصل کنند. هیالورونیک اسید بطور طبیعی در بدن انسان تولید می‌شود، اما با گذشت زمان ذخایر آن کاهش می‌یابد و در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست از دست می‌رود، فرم صورت شل می‌شود و چین و چروک‌های قابل مشاهده ظاهر می‌شوند.

تزریق فیلر پروسه‌ای است که در آن هیالورونیک اسید به داخل لایه‌های میانی و عمیق پوست تزریق شده و چین و چروک‌ها را با موادی پر خواهد کرد که پوست افتاده را بصورت یکسان و رو به بالا لیفت می‌کند.

مزواستتیک، به عنوان نتایج مطالعات و پیشرفت محصولات در طی سالهای زیادی، موفق به ساخت فیلر جدید برتری شده که از روش منحصر به فردی برای تصفیه هیالورونیک اسید استفاده می‌کند،‌ بنابراین خطر ایجاد آلرژی توسط این محصول، التهاب و بروز سایر عوارض جانبی را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، مزواستتیک، سرنگ‌ ارگونومیک تولید کرده است تا هم متخصصان و هم بیماران در طی فرایند تزریق احساس راحتی و آرامش ‌کنند. ۱۰۰٪ بیمارانی که تجربه استفاده از مزوفیلر را داشته‌اند، اظهار کرده اند که وضعیت ظاهری چین و چروک‌های آنها بهبود یافته است؛ ۹۰٪ از این افراد تمایل دارند که این روش را دوباره تکرار کنند و ۱۰۰٪ این افراد معتقدند که تحمل این روش (اولین تجربه تزریق) کار سختی نیست. نتایج تزریق تا ۱۲ ماه دوام خواهد داشت؛ بر اساس ناحیه‌ای که تحت درمان است و توصیه‌های متخصص، ۲۰ میلی گرم/میلی لیتر یا ۲۵ میلی گرم/میلی لیتر هیالورونیک اسید را می‌توان تزریق کرد.

مزوفیلر گلوبال و مزوفیلر شدید، روش‌های مناسبی برای ترکیب با سایر روش‌‌های پزشکی مانند لایه‌برداری شیمیایی، سم بوتولینوم، مزوتراپی و نور پالسی هستند تا درمان‌های بسیار شخصی را فراهم کنند.

  • مزوفیلر گلوبال: هیالورونیک اسید (۲۰ میلی گرم/میلی لیتر)- برای درمان چین و چروک‌هایی با سایز متوسط و چین و مشکلات لب بکار برده می‌شود.
  • مزوفیلر شدید: هیالورونیک اسید (۲۵ میلی گرم/میلی لیتر)- برای درمان چین و چروک‌های عمیق و تغییر و اصلاح صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چه زمانی استفاده از مزوفیلرها انتخاب درستی است؟ 

مزوفیلرها برای مورد هدف قرار دادن چین و چروک‌های نواحی خاصی یا چین‌های پوست بکار برده می‌شوند تا ساختار صورت را ترمیم کنند و لیفت و برجستگی‌های بهتری را بوجود آورند. در این روش برخلاف پروفایلو ، غلظت بیشتر درمال فیلرها باعث می‌شود که فیلرها در یک نقطه باقی بمانند.

مزوفیلرها بیشتر برای رفع خطوط و چین‌های عمیق در نواحی پایین صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند، البته این فیلرها برای نواحی دیگر که دچار خطوط ریز شده‌اند و کمک به پوست آسیب دیده نیز بکار برده می‌شوند.

فیلر پروفایلو چیست؟ 


پروفایلو یک مرطوب کننده قابل تزریق است که باعث جوانسازی کل صورت تا چاق شدن، آبرسانی و تقویت بازگردانی سلول‌های پوستی می‌شود. در این تزریق از هیالورونیک اسید تثبیت شده که در خارج از ناحیه‌ اصلی که تحت درمان است تزریق می شود. این تزریق لایه ای از پیوند آبی را در زیر پوست بوجود می‌آورد تا باعث جوانسازی کل صورت شود درحالیکه ساختار صورت دست نخورده باقی مانده است. تزریق پروفایلو باعث ایجاد درخششی از داخل پوست و صاف شدن خطوط ریز و همچنین بهبود کیفیت بافت و سستی پوست می‌شود. این روش درمان مناسبی برای افرادی است که تمایلی به تغییر ظاهر خود ندارند اما می‌خواهند ظاهر پوست خود را اندکی تقویت کنند.

پروفایلو یکی از پرطرفدارترین درمان‌ها برای بهبود کیفیت پوست، بافت و استحکام پوست است. با وجود اینکه بسیاری از مشتریان بدلیل ظرافت و قدرت درخشندگی اغوا کننده پروفایلو طرفدار آن هستند اما این فیلر همچنان در جوانسازی صورت موثر است.

چه زمانی استفاده از پروفایلو انتخاب درستی است؟ 

پروفایلو برای برطرف کردن نشانه‌های عمومی پیری و کم آبی پوست فوق العاده است. زمانیکه پروفایلو برای صورت استفاده شود در چندین نقطه استراتژیک در اطراف صورت تزریق می‌شود و در سراسر پوست پخش می‌شود تا باعث آبرسانی و جوانسازی کلی پوست صورت شود. بیماران پس از تزریق این فیلر انتظار دارند که شاهد بهبود کلی پوست از جمله کاهش شلی پوست و ظاهری درخشان‌تر باشند.

پروفایلو برای مقابله با نشانه‌های پیری بر روی صورت (مخصوصا گونه‌ها)، گردن، گردن وشانه‌ها (دکولته)، قفسه سینه، شکم، بازوهای داخلی، دست‌ها و زانوها بکار برده می‌شود.

فیلر پروفایلو در مقایسه با فیلر درمال: چه تفاوتی دارند؟ 

اگرچه فیلر پروفایلو و فیلر درمال از اجزای یکسانی، هیالورونیک اسید، برای ایجاد نتایج زیبایی استفاده می‌کنند، اما عملکرد بسیار متفاوتی دارند. درمال فیلر برای افزایش ناحیه خاصی مانند لب‌ها و گونه‌ها تزریق می‌شود و بطور معمول به پوست اطراف انتقال نمی‌یابد. در اینصورت تزریق این فیلر باعث برآمدگی ساختار طبیعی صورت شده تا استخوان‌های گونه را زاویه‌دارتر و لب‌ها را پرتر یا برجسته‌تر کند. پروفایلو کاملا متفاوت عمل می‌کند زیرا ۱۰۰٪ از هیالورونیک اسید ساخته شده است، اما درمال فیلر اجزای تشکیل دهنده دیگری نیز دارد. از آنجاکه پروفایلو از ماده کاملا طبیعی موجود در پوست ساخته شده است، بطور یکپارچه با پوست ترکیب شده و بطور یکنواخت در پوست توزیع می‌شود. این درمان علاوه بر تقویت تولید کلاژن و الاستین و پروتئین‌های ضروری پوست، به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند تا باعث احیای پوست از داخل به خارج شود.

چه زمانی میتوان هم از پروفایلو و هم از مزوفیلر استفاده کرد؟ 


پروفایلو و مزوفیلر می‌توانند بطور کامل با‌ هم کار کنند تا مشکلات نواحی خاصی را مدیریت کرده و باعث افزایش درخشندگی کلی پوست شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *