زیبایی و سلامت پوست

ژل پروفایلو: جوانسازی پوست صورت، گردن و دست با پروفایلو

ژل پروفایلو یک درمان انقلابی غیر جراحی جدید برای درمان شل شدن پوست و رفع خطوط صورت و چین و چروک‌های آن است که باعث بهبود ضخامت، رنگ پوست و آبرسانی آن می‌شود. این درمان برای بیمارانی مناسب است که علائم پیری پوست در آنها قابل مشاهده است. برای آنکه درمان ژل پروفایلو  باید حداقل سه دوره درمانی داشته باشید. اگر زیر ۴۵ سال سن دارید و قابلیت انعطاف پذیری پوست شما خوب است، دو جلسه درمان ژل پروفایلو می‌تواند کافی باشد.

ژل پروفایلو چیست؟ 


پوست ما با افزایش سن، کلاژن و الاستین کمتر تولید می‌کند. کلاژن و الاستین عناصر سازنده پوست سالم و انعطاف پذیر هستند. ژل پروفایلو با فناوری پیشرفته‌ای اختراع شده است و برای کمک به بازسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده از اسید هیالورونیک (HA) ساخته شده است. حالا سوال اینجاست که اسید هیالورونیک دقیقا چیست و به چه دلیل بسیار مفید است؟

اسید هیالورونیک ماده‌ی طبیعی و ژل مانند در پوست ما است که مانند اسفنج عمل می‌کند. این ماده رطوبت را حفظ کرده و پوست ما را پر، صاف و مرطوب نشان می‌دهد. متاسفانه با افزایش سن، تولید این ماده حیاتی در بدن ما کاهش پیدا می‌کند. این امر منجر به کاهش قابل توجه استحکام، انعطاف پذیری و حجم پوست می‌شود.

بنابراین جای شگفتی نیست که صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی به دنبال راه‌هایی برای پر کردن پوست و جوانسازی آن با افزودن اسید هیالورونیک به کرم‌ها، سرم‌ها و تکنیک‌های درمانی است.

ژل پروفایلو به شکل موثری باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین طبیعی می‌شود تا پوست دوباره انرژی، زیبایی و قوام خود را به دست بیاورد. ژل پروفایلو به دلیل آزاد کردن تدریجی اسید هیالورونیک، باعث تحریک تولید چهار نوع مختلف کلاژن و الاستین می‌گردد و همین امر باعث منحصر به فرد بودن آن می‌شود.

ژل پروفایلو همچنین یک انتخاب خارق العاده برای کسانی است که می‌خواهند با پیری، شل شدن پوست، از دست دادن حجم و رطوبت و خسته به نظر رسیدن پوست مبارزه کنند.

ژل پروفایلو در مقایسه با سایر پرکننده‌های پوستی، تولید مثل سلول‌های بنیادی را افزایش می‌دهد. این ژل هر دو لایه پوست و چربی را به موقعیت طبیعی خود باز می‌گرداند و بدن را برای تولید چهار نوع کلاژن تحریک می‌کند. ژل پروفایلو برخلاف پرکننده‌های پوستی دیگر، ایجاد کننده حجم نیست. ژل پروفایلو را می‌توان در بخشی از نواحی پوست که تزریق پرکننده‌ها در آنها نامناسب است نیز تزریق کرد.

ژل پروفایلو چگونه عمل می‌کند؟ 


ژل پروفایلو از یک فناوری ثبت‌شده مهندسی برای بازسازی پوست استفاده می‌کند؛ یعنی مفهومی انقلابی از «جمع کردن» چروک‌ها به جای «پر کردن» آنها. ژل پروفایلو به طور موثری تولید کلاژن و الاستین طبیعی پوست را تحریک می‌کند تا پوست شما از درون تجدید و جوانسازی شود. این نوع از درمان هیالورونیک اسید، تنها با صرف ۱۰ دقیقه، چهار نوع مختلف کلاژن و الاستین آزاد می‌کند و این تحریک، منجر به بهبود قابل توجه کیفیت بافت‌ها می‌شود.

ژل پروفایلو بر خلاف فیلرهای پرکننده پوست، به جای جایگزین کردن حجم یا ایجاد لیفت حجمی، به دلیل قابلیت پخش بالای خود قادر به ایجاد حجم مورد نیاز در بافت‌ها است.

این ویژگی ژل پروفایلو آن را به یک درمان ایده آل برای بهبود قابلیت انعطاف پذیری و سفت شدن نواحی مانند گردن، اطراف دهان و دست‌ها، بدون ایجاد یک ظاهر مصنوعی، تبدیل کرده است.

اکثر مراجعان ما به دلیل سفت کردن پوست و لیفت خطوط فک، درمان‌ با ژل پروفایلو در ناحیه ساب مالار (ناحیه بین گونه و چانه‌ها) را درخواست می‌کنند. ژل پروفایلو  منجر به سفت شدن قابل‌توجه پوست می‌شود و تنها در عرض ۱۲ هفته به شما یک اثر لیفتینگ بین گونه و چانه می‌بخشد. (بهبود تدریجی پس از درمان به مرور زمان مشاهده خواهد شد) پزشکان توصیه می‌کنند تزریق ژل پروفایلو  را در چهار جلسه درمانی که به مدت ۴ هفته از هم فاصله دارند انجام دهید.

آیا من کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل پروفایلو هستم؟ 


بدن ما پس از رسیدن به ۳۰ سالگی شروع به از دست دادن حجم قابل توجهی از کلاژن و الاستین و اسید هیالورونیک می‌کند و در این سن است که ما به  بررسی درمان‌های پیشگیرانه می‌پردازیم.

در این دوره است که بسیاری از افراد اولین تزریق ضد چروک خود را برای اولین خطوطی که شروع به ظاهر شدن می‌کنند، انجام می‌دهند. اگر احساس می‌کنید کیفیت بافت چهره شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است و ممکن است نسبت به سن خود پیرتر به نظر برسید اما هنوز آماده تزریق پرکننده‌های پوستی نیستید، درمان ژل پروفایلو می‌تواند بهترین روش درمانی برای شما باشد. محدودیت سنی چندانی برای این نوع از درمان وجود ندارد. در حقیقت ما اغلب در بیماران مسن‌تر، نتایج چشمگیرتری را مشاهده می‌کنیم. با این حال اگر شما بیشتر از ۶۰ سال سن دارید، درمان شما باید با دقت مدیریت شود- به عنوان مثال اگر چروک‌های عمیق وجود دارد یا پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است، ممکن است درمان‌های ترکیبی همراه با ژل پروفایلو مناسب‌تر باشند. به همین دلیل مشاوره با پزشک قبل از انجام درمان بسیار مهم است.

اگر به دنبال ایجاد نتایج بسیار ظریف هستید، این روش درمانی آن را به شما ارائه می‌کند. با این حال اگر به دنبال لیفتینگ صورت، گردن یا هر ناحیه دیگری هستید، می‌توان از روش ترکیبی با پرکننده‌های پوست یا نخ استفاده کرد.

 • ژل پروفایلو یک پرکننده یا فیلر نیست- بلکه یک ژل اسید هیالورونیک جدید است؛ یعنی یکی از آخرین فناوری‌ها در درمان شل شدن پوست با بازسازی زیستی پوست
 • در واقع ژل پروفایلو با بهبود قابل توجه کیفیت بافت پوست، تمام روش‌های زیبایی یا عمل‌های زیبایی دیگر را کنار میزند.
 • ژل پروفایلو یکی از بالاترین غلظت‌های HA در بازار را دارد.

از درمان باید چه چیزی را انتظار داشت؟ 


پس از جلسه مشاوره درمانی، پزشک می‌تواند یک کرم بی‌حس کننده را در ناحیه تحت درمان استفاده کند تا درمان برای شما راحت‌تر باشد. ژل پروفایلو پس از تزریق در بافت پخش می‌شود و پس از گذشت یک دوره چهار هفتگی باعث تحریک ۴ نوع مختلف کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. تزریق ژل پروفایلو هیچگونه گره‌ای باقی نمی‌گذارد و به ماساژ احتیاج ندارد. به دلیل قابلیت پخش شدن آن در هر طرف صورت، فقط به پنج نقطه تزریق احتیاج است. به این معنا که بسیاری از بیماران ما این روش درمانی را راحت‌تر از سایر روش‌های درمانی می‌دانند و احتیاجی به استفاده از کرم بی‌حس کننده احساس نمی‌کنند.

پس دو میلی لیتر اول ژل پروفایلو با استفاده از روشی به نام BAP (نقاط زیبایی زیستی) تزریق می‌شود. تکنیک BAP، پنج نقطه ورودی برای تزریق در هر طرف صورت است.

ممکن است بلافاصله پس از درمان، مقداری قرمزی در محل تزریق وجود داشته باشد و مقداری خارش حساسیت و تورم در نواحی هدف را احساس کنید. این عوارض به طور کلی ظرف ۲۴ ساعت پس از درمان از بین می‌روند.

نتایج می‌توانند فوری باشند. مراجعان بلافاصله پس از درمان می‌توانند جوانسازی قابل مشاهده طبیعی و در عین حال قابل توجه در نواحی تحت درمان را مشاهده کنند. تا شش ماه پس از درمان نیز افزایش استحکام، قابلیت ارتجاعی و  بهبود کیفیت کلی بافت پوست قابل مشاهده خواهد بود.

ژل پروفایلو  در افرادی که حساسیت به هیالورونیک اسید در آنها شناسایی شده یا باردار یا شیرده هستند، استفاده نمی‌شود.

پزشکان برای دستیابی به بهترین نتیجه، توصیه می‌کنند در درمان اولیه، ۲ میلی لیتر ژل پروفایلو و پس از آن ۲ میلی لیتر ژل به صورت ماهیانه و به مدت دو ماه تزریق شود. در برخی موارد که علائم پیری شدیدتر است، ممکن است به حداکثر ۸ میلی لیتر ژل پروفایلو در ۴ جلسه درمانی احتیاج باشد.

اسید هیالورونیک به طور کامل در داخل پوست تجزیه می‌شود و هیچ اثری از خود باقی نمی‌گذارد. تمدید درمان برای حفظ نتایج، هر ۶ ماه یکبار لازم است. شما می‌توانید هنگامی که تحت درمان با ژل پروفایلو  هستید، به انجام کارهای روزمره خود ادامه دهید.

پزشکان توصیه می‌کنند در همان روز پس از درمان آرایش نکنید، به باشگاه بدنسازی سونا یا اتاق بخار نروید و شنا نکنید. همچنین باید از لمس محل تزریق خودداری کنید.

چه نواحی را می‌توان با ژل پروفایلو  تحت درمان قرار داد؟ 


ژل پروفایلو معمولاً برای نواحی صورت استفاده می‌شود اما می‌توان از آن برای جوانسازی گردن، ناحیه دکلته، بازوها، زانوها و دستگاه‌ها نیز به طور موثری استفاده کرد. در حال حاضر گردن در حال تبدیل شدن به یک ناحیه محبوب برای انجام تزریق ژل پروفایلو، به دلیل توانایی این ژل در کاهش افتادگی و شل شدن پوست و ایجاد یک ظاهر محکم‌تر است.  به طور کلی تزریق ژل پروفایلو برای بهبود موارد زیر موثر است:

 • جوانسازی عمومی صورت
 • بهبود افتادگی پوست
 • آویزان شدن پوست گردن
 • بافت کرپی روی گردن
 • جوانسازی دست‌ها

آیا این درمان ایمن و بی‌خطر است؟ 


تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار بیمار تحت درمان با ژل پروفایلو قرار گرفته‌اند و هیچ واکنش جانبی از آنها گزارش نشده است. ژل پروفایلو از نظر ایمنی بسیار زیست سازگار است زیرا از اسید هیالورونیک طبیعی فوق‌العاده خالص ساخته شده و بدون افزودن اجزای شیمیایی متقابل، تثبیت می‌شود. این امر خطر ایجاد عوارض جانبی و واکنش آلرژیک را کاهش می‌دهد. این محصول همچنین جوایز بیشماری را از آن خود کرده است.

تفاوت میان ژل پروفایلو و فیلرهای پوستی چیست؟ 


ژل پروفایلو به دلیل فرمولاسیون آن یک روش درمانی حجم دهنده نیست در حالیکه فیلرهای پوستی برای حجم دادن به نواحی خاصی از صورت (به عنوان مثال لب‌ها، گونه‌ها و چانه) به کار می‌روند. به همین دلیل ژل پروفایلو برای پر کردن نواحی خاص صورت به کار نمی‌رود.

ژل پروفایلو در درجه اول یک درمان آبرسان است و اسید هیالورونیک موجود در آن به طور مساوی در سطح پوست پخش می‌شود و پوست شما را پرتر و محکم‌تر نشان می‌دهد.

پس از درمان باید انتظار دیدن چه چیزهایی را داشت؟


 • ژل پروفایلو پوست را برای تحریک کلاژن و الاستین که تقویت‌کننده جوانی هستند، تحریک می‌کند.
 • تولید مثل سلول‌های بنیادی را افزایش می‌دهد.
 • باعث می‌شود خطوط و چین و چروک‌های صورت کمتر به چشم بیایند.
 • می‌تواند ظاهر شل پوست (شلی و افتادگی پوست) که با افزایش سن اتفاق می‌افتد را تغییر دهد.
 • باعث سالم‌تر و سرزنده‌تر به نظر رسیدن پوست می‌شود.

همچنین افزایش استحکام، قابلیت ارتجاعی و بهبود کیفیت کلی پوست تا شش ماه پس از درمان قابل مشاهده خواهد بود. با این حال میزان تغییرات، به درجه اصلاح مورد نیاز، سن و سبک زندگی بیمار بستگی دارد.

نتایج معمولاً پس از حدود ۴ هفته ظاهر می‌شوند و با تشکیل کلاژن و الاستین جدید به مرور زمان افزایش پیدا می‌کنند. اثرات تزریق طولانی مدت است. تاثیرگذاری تزریق معمولاً حدود شش ماه به طول می‌انجامد و بازخورد بیماران ما نسبت به آن تاکنون فوق العاده بوده است.

برای دستیابی به بهترین نتایج، پس از ۴ و ۸ هفته پس از اولین جلسه درمانی، تزریق دو میلی لیتر ژل پروفایلو توصیه می‌شود. درمان‌های نگهدارنده یا تمدیدی را معمولاً می‌توان با توجه به واکنش بدن شما نسبت به درمان، طی شش ماه پس از آن برنامه ریزی کرد.

هزینه این درمان چقدر است؟


هزینه، بسته به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، در هنگام مشاوره با پزشک ارزیابی خواهد شد.

درمان ژل پروفایلو را می‌توان با چه درمان‌های دیگری ترکیب کرد؟ 


درمان با ژل پروفایلو را می‌توان با درمان‌های جوانسازی بیشتر مانند موارد زیر ترکیب کرد:

 • میکرونیدلینگ
 • لایه برداری پوست
 • جوانسازی با لیزر
 • تزریق ضد چروک
 • درمان پلاسمای غنی شده با پلاکت PRP
 • و غیره (به شرطی که حتماً درباره آنها با پزشک خود مشورت کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *